Wycieczka do piekarni

W poniedziałek 6 listopada uczniowie klasy III d wybrali się na wycieczkę do Piekarni GS w Kotlinie. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, poznali etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.

Zobaczyli maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Poznali sposoby zaplatania chałek, rogali i uzyskali informacje na temat wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na uczniach ogromny piec, który miał kilka poziomych drzwiczek. Dowiedzieli się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Obserwowali w jaki sposób pan piekarz  robi  rogale i drożdżówki. Dzieci miały okazję wykonać  własnoręcznie  chałki, żółwie lub inne formy z ciasta.

Na koniec zostały poczęstowane pysznymi wypiekami. Dziękujemy panu kierownikowi za  możliwość  realizacji wycieczki do piekarni.