Tej, blubramy po naszymu!

Spotkania w "Jagodowym lesie" na wspólnym czytaniu, to już od dawien dawna nasza szkolna tradycja. Wew piątek zadyrdał do wiary z klasy IIIa - pan pedagog Nikodem Świerblewski, który przyniósł ze sobą w kiejdzie "Blubry Starego Marycha". Zapoznał on gzuby z klasy III a z twórczością Mariana Pogasza, bohatera fikcyjnej poznańskiej legendy – Starego Marycha. Pan pedagog, który jest miłośnikiem kultury, historii regionalnej a także sympatykiem Poznania, zapoznał wiaruchnę z informacjami na temat gwary poznańskiej, a także usiadł na ryczce i ruk-cuk przeczytał opowiadanie pod tytułem "Piękna Benia i wiosna". Było wuchta ciekawie, ale też i wesoło. Gzuby chichrały się tak, że aż na girach nie mogły ustać a ich sznupa była fest roześmiana. Z pewnością jeszcze nie raz poblubramy na temat Marcycha, Frącki i innych.