• Odwiedziny: 531975

Nauczyciel na Medal

W piątek 8 grudnia odbył się  finał akcji Nauczyciel na Medal zorganizowany przez „Głos Wielkopolski”. Laureaci plebiscytu odebrali z rąk wojewody Zbigniewa Hoffmanna medale i nagrody podczas Wielkopolskiego Kongresu Edukacyjnego. W plebiscycie zgłoszono 1500 nauczycieli z województwa wielkopolskiego, na których wysłano ponad 120 tysięcy głosów . Wyłoniono 270 laureatów na szczeblu powiatowym - w trzech kategoriach, 90 wojewódzkich finalistów i 9 laureatów.  Nauczyciele, którzy zdobyli pierwsze miejsce we wszystkich wielkopolskich powiatach w kategoriach: nauczyciel klas I-III, nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum oraz nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych otrzymali pamiątkowy medal i dyplom uznania.

W powiecie jarocińskim Nauczycielem na Medal w kategorii klas I-III została: Małgorzata Cychnerska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie, w kategorii klas IV-VII i gimnazjum: Beata Figaj- Skałbania z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie oraz w kategorii szkoły ponadgimnazjalne: Agnieszka Pietras z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.